Nasze kołdry obciążeniowe szyjemy wyłącznie dla dorosłych. Polecamy je szczególnie osobom, które zmagają się z zaburzeniami snu czy bezsennością. Wagę kołdry dobieramy indywidualnie do osoby, która z kołdry będzie korzystała. Wszystkie kołdry dostępne są wyłącznie na zamówienie.

KOŁDRY OBCIĄŻENIOWE

Co to jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa (zwana czasami kołdrą sensoryczną) to narzędzie wykorzystywane w celu uzupełnienia terapii zaburzeń czucia głębokiego, ale także problemów ze snem, ciągłym napięciem i stresem. To co wyróżnia kołdrę obciążeniową od klasycznych kołder to jej wypełnienie w postaci np. szklanych mikrokulek czy pestek wiśni, które nadają jej odpowiednią wagę. Warto zaznaczyć, że kołdrę dobiera się indywidualnie do użytkownika, wybierając jej odpowiednią wagę.

Dla kogo przeznaczona jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra sensoryczna jest zalecana zarówno dla dzieci jak i dorosłych zmagających się m.in. z:

 • ADHD
 • zespołem Aspergera
 • zespołem Downa
 • autyzmem
 • porażeniem mózgowym
 • problemami z zasypianiem
 • nadpobudliwością
 • brakiem koncentracji
 • zespołem stresu pourazowego
 • stanami lękowymi i nerwicą
 • depresją
 • zmęczeniem spowodowanym nadmierną ilością bodźców,
 • długotrwałym stresem

Jak dobrać wagę i rozmiar kołdry obciążeniowej?

Waga kołdry obciążeniowej powinna być dobrana indywidualnie do osoby, która będzie ją używała. Przyjmuje się, że kołdra powinna stanowić ok. 10% wagi ciała. Należy pamiętać, że zbyt duże obciążenie może niekorzystnie wpływać na nasz organizm, z koli zbyt małe obciążenie może spowodować, że kołdra nie będzie spełniać swoich funkcji. Jej rozmiar powinien być dłuższy od naszego ciała o co najmniej 10 cm.

Działanie kołdry obciążeniowej

Nasze kołdry obciążeniowe wykonane są z wielu pikowań (kwadraty wielkości 10x10 cm), a w każdej kieszonce znajduje się taka sama ilość wypełnienia. Dzięki temu ciężar kołdry rozkłada się równomiernie na całe nasze całe ciało. Pozwala to nam wyciszyć się, odpreżyć i zasnąć głębokim snem. Kołdry sensoryczne wykazują działanie terapeutyczne - obniżają napięcie w ciele, zmniejszają stres, pozwalają na regenerację układu nerwowego. Ciężar kołdry oddziałuje na nasze receptory i wysyła silną informację sensoryczną dla systemu nerwowego. Odpowiedzią naszego organizmu jest odprężenie i zmniejszeniem niepokoju, lęku oraz zapewnienie komfortu psychicznego.

Podczas snu czy odpoczynku pod kołdrą sensoryczną obniża się poziom kortyzolu (hormonu stresu), a zwiększa poziom serotoniny (hormonu szczęścia) oraz melatoniny (hormonu snu). Kołdra obciążeniowa pomaga też w stabilizacji tętna oraz ciśnienia krwi.  

Kołdra obciążeniowa z pestkami wiśni 140x200 cm

Nasza kołdra sensoryczna jest wypełniona w 100% naturą. Wypełnienie w postaci pestek wiśni jest w pełni bezpiecznie i szczelnie zamknięte na długie lata w kieszonkach kołdry. Podczas każdego naszego ruchu pestki wiśni przemieszczają się w obrębie kieszonek i przyjemnie szeleszczą. Każdą kołdrę szyjemy na zamówienie, aby indywidualnie dopasować wagę kołdry do Twoich potrzeb.

Lniana kołdra obciążeniowa dla dorosłych

Na zamówienie możemy uszyć dla Ciebie też poszewkę lnianą w wybranym kolorze do kompletu z kołdrą. Dzięki temu jeszcze bardziej podniesiesz komfrot swojego snu. Lniana poszewka będzie przyjemnie chłodzić Twoje ciało i pozwoli Twojej skórze oddychać przez całą noc.

Nasze kołdry szyjemy tylko dla dorosłych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.