WŁAŚCIWOŚCI ŁUSKI GRYKI

 

 

ŁUSKA GRYKI - WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE

SOBA to po japońsku gryka. Od wieków ludzie wykorzystują ją w celach spożywczych ale i leczniczych czy pielęgnacyjnych. Ziarna, które spożywamy chronione są łuskami, które stanowią idealne wypełnienie wielu produktów. W skład łuski gryczanej wchodzi wiele wartościowych substancji, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie między innymi taniny, które wykazują właściwości przeciwzapalne oraz hamują rozwój bakterii i roztoczy czy rutyna, będąca naturalnym związkiem wzmacniającym układ immunologiczny. Łuska gryki jest twarda, a jednocześnie elastyczna, dzięki czemu produkty nią wypełnione dopasowują się do kształtu naszego ciała. Kształt łuski zapewnia też właściwą cyrkulację powietrza, przez co produkty z tym wypełnieniem nie nagrzewają się od ciepła naszego ciała. Jest to surowiec bardzo trwały, odporny na zgniatanie. Zapewnia też miłe doznania sensoryczne, ponieważ łuski przyjemnie szeleszczą przy każdym ruchu ciała. Produkty wypełnione gryką to idealny produkt dla alergików.

Co więcej łuska gryki traktowana jest jako odpad z przerobu ziarna, jednak ze względu na swoje właściwości jest cennym surowcem, który można jeszcze wykorzystać! Produkty z takim wypełnieniem są więc ekologiczne i stanowią dobry substytut dla tych wykonanych z tworzyw sztucznych.

  

ŁUSKA GRYKI - ZASTOSOWANIE 

Stosuje się je m. in. w poduszkach czy materacach, ze względu na to, że idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała, a ponadto zapewniają szereg walorów prozdrowotnych. Poduszki czy materace gryczane zapewniają właściwy odpoczynek dla naszego ciała i podnoszą komfort snu. Zobacz wszystkie nasze poduszki wypełnione łuską gryki.

My postanowiliśmy wykorzystać ją także w naszych lnianych pufach - tak by zapewnić właściwą wygodę podczas siedzenia czy medytacji, a dodatkowo by produkt był zdrowy dla naszego ciała i w pełni przyjazny środowisku. Zobacz wszystkie nasze pufy z gryczanym wypełnieniem.

  

Dowiedz się też więcej o innych naszych naturalnych wypełnieniach - pestkach wiśni i soli kamiennej oraz o cudownych właściwościach lnu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.